Říjen 2014

Den druhý: Cíle do konce školního roku

27. října 2014 v 13:31 OSTATNÍ
  • Samořejmě mít dobré známky. Myslím, že je nemám až tak hrozné, i když to není žádný zázrak no. Snažím se. Pravdou je, že asi můj největší cíl bude nepropadnout z matematiky, protože jestli to půjde (v mém případě spíš nepůjde:D) dál tak, jako doteď, tak k tomu nebudu mít daleko. Chtěla bych mít lepší vysvědčení než na konci roku v prváku, tak uvidíme.


  • Číst povinnou četbu a průběžně si zapisovat čtenářský denik a ne pak jak trotl večer před odevzdáním psát 5 knížek najednou. Přece jen, z kánonu titulů povinné četby si knížky můžeme sami vybírat, tak by neměl být problém přečíst si to, co mě z toho aspoň trochu zaujme, ne?


  • Být sama se sebou vzhledově spokojená. Vysněnou postavu mít nikdy nebudu, protože pro to nemám předpoklady, ale hlavně bych si ji chtěla zpevnit a budu v rámci možností spokojená. Nechávám si narůst vlasy, tak doufám, že to vydržím a bude to aspoň o nějaký znatelný kousek vidět. A pak se nějak poprat s takovými těmi drobnými chybičkami.  • Být psychicky vyrovnanější, mít se radši celkově a mít větší sebevědomí. Což samozřejmě souvisí i s bodem výše.
  • A samozřejmě je tu spoustu dalších věcí, které buhžel nemůžu ovlivnit jen já a proto je sem psát nebudu.

wish you were here (pink floyd)

15. října 2014 v 17:30 HUDBA

So, so you think you can tell
heaven from hell
blue sky from pain?
...
What have we found?
The same old fears

Wish you were here.


Den první: tvoje oblíbené citáty

11. října 2014 v 18:02 OSTATNÍ
,,Mám rád punk rock. Mám rád dívky s tajemnýma očima. Mám rád drogy. (Ale tělo a mysl mi nechce dovolit, abych je bral.) Mám rád vášeň. Mám rád vinyl. Rád se cítím vinný za to, že jsem americký bílý muž. Rád spím. Rád se posmívám malým štěkajícím psům a zaparkovaným autům. Mám rád upřímnost. Já nejsem upřímný." (Kurt Cobain)


,,Nakonec patříš věcem, které ti patřily" (Tyler Durden, Fight club)


,,Každý z nás musí zemřít, není výjimky, já vím, ale občas, ach bože, Zelená míle je tak dlouhá..." (Zelená míle)

"Koho milujeme, toho nejsme nikdy pevně rozhodnuti opustit, i kdyby nám sebevíc ublížil."

,,Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."

,,Střízlivý nebo opilý, pořád jsi to ty."

,,Jsem Jackova definitivní pomsta. Jsem Jackův nedostatek překvapení. Jsem Jackův zničený život. Jsem Jackovo zlomené srdce. Jsem Jackova prodloužená mícha. Jsem Tyler Durden." (Jack, Fight club)

,,Love, hate.. such a fine line." (Katherine Pierce, TVD)


,,Sometimes, it's better to be alone. Nobody can hurt you." (Effy Stonem, Skins)


,,And what if you could go back in time and take all those hours of pain and darkness and replace them with something better?" (Donnie Darko)


,,You make me feel like a person." (Requiem for a dream),,I'm not afraid of dying, I'm afraid I haven't beel alive enough." (Mr. Nobody)


,,Tehdy mi můj život připadal takový jaksi příliš sevřený a možná, že musíme všechno rozbít, abychom ze sebe udělali něco lepšího." (Fight club)


,,Some days you're so strong and other days you're like 'what the fuck am I doing..."
(Jared Leto)

wish you were here

6. října 2014 v 22:16 DENÍK
A když se zdá všechno bejt krásný, přijde něco, co všechny ty iluze zkazí. A pak vám dojde, že nikdy nebude nic dokonalý, že dokonalost je jen nějaká sračka, která ani neexistuje, že nikdy nic nebude bez problémů a i že něco se posrat může vždycky. Vždycky se najde něco, co může ohrozit to, že jste štastný.
Všechno to začíná ve chvíli, kdy něco nebo někoho začnete brát jako samozřejmost a prostě si neumíš představit, že by to mohlo být jinak, nebo vůbec.
Jako jo, počítala jsem fakt s hodně věcma, protože z vlastní zkušenosti vim, že když jde o mě, vždycky se najde nějakej problém. Napadly mě ty nejhorší věci, že mě buď nechá, protože nebudu dost dobrá, omrzím ho, najde si někoho jinýho, nebo že nějakou píčovinu udělám já, protože v tomhle jsem mistr. Naštěstí nic z toho, ale..
Už takhle od sebe bydlíme celkem daleko, ale představa, že by odemě byl přes 150km? Nenenenene. Sice to vůbec není definitivní, ale už jenom to, že tu ta možnost je. Tohle mě nikdy nenapadlo a vím, že tam by se měl mnohem líp než tam, kde je teď, jenže.. nezvládla bych to.
Má na vybranou. A je kurevsky sobecký chtít po něm, aby tu zůstal, když tam by to pro něj bylo milionkrát lepší. Proto to nechám na něm, svoje jsem mu řekla, on to všechno ví. Jediný důvod, proč zůstat tady jsem prý já. Jenže to je asi tak všechno. A já se bojím, že to není dost.